ÖNEMLİ! LÜTFEN OKUYUN

Bıcır Bıcır, Buket Öztekin (Uzman dil ve konuşma terapisti, Dr.) tarafından yazılan kişisel bir blogdur. 

Burada paylaşılan içerik ve linklerin güvenilir kaynaklar olduğu düşünülse de bu bilgiler tıbbi öneri, dil ve konuşma terapisi ya da başka bir uzmanın çocuğunuzu değerlendirmesi ve ona uygun olarak vereceği öneriler yerine geçmez. 

Eğer çocuğunuzun dil ve konuşma ya da diğer gelişimiyle ilgili bir endişeniz varsa, genel ve dil gelişiminin değerlendirmesi için gereken uzmanlara (çocuk doktoru, çocuk gelişim uzmanı, odyolog, dil ve konuşma terapisti vb.) başvurun. Eğer çocuğunuz şu anda terapi almaktaysa, terapi programını ve uzmanın önerilerini uygulamaya devam edin.

Burada paylaşılan öneri ve yöntemlerle çocuğunuzun herhangi bir özel gelişimsel ya da genetik durumu (otizm, spastisite, işitme kaybı, down sendromu, vb.) olmadığı varsayılmaktadır. Eğer çocuğunuz böyle bir tanısı var ise çocuğunuzun doktor ve terapistlerinin önerilerini uygulamaya devam edin. 

Bıcır Bıcır’ın blog, video ve materyallerinde önerilen bütün aktivitelerde çocuğun bir yetişkin gözetiminde olduğunu varsayılır. Yetişkin gözetimi, bir yetişkinin direk olarak çocuğa bakıyor olması ve kol hizasında ulaşılabilirliğidir. Bu aktivitelerin ve aktivitelerde kullanılan malzemelerin çocuğa uygun olup olmadığına da bir yetişkin karar vermelidir. Bıcır Bıcır (Buket Öztekin) blog, video, ücretsiz ve ücretli ürünlerinde önerilen aktiviteler esnasında oluşabilecek kazalarla ilgili sorumluluk almaz. 

Lütfen blogda ve kaynaklarda paylaşılan bilgilerin kopyalamayın ve paylaşmayın. Buradaki kaynaklar Bıcır Bıcır’a (www.bicirbicir.com) ve Buket Öztekin’e referans verilerek paylaşılabilir. 

Teşekkürler,

Buket Öztekin

BICIR BICIR'ı sosyal medyada takip etmeyi unutma!

Buket ile Bıcır bıcır YouTube
bicirbicir instagram
Facebook