ÖNEMLİ! LÜTFEN OKUYUN

Bıcır Bıcır, Buket Öztekin (Uzman dil ve konuşma terapisti, Dr.) tarafından yazılan kişisel bir blogdur. 

Burada paylaşılan içerik ve linklerin güvenilir kaynaklar olduğu düşünülse de bu bilgiler tıbbi öneri, dil ve konuşma terapisi ya da başka bir uzmanın çocuğunuzu değerlendirmesi ve ona uygun olarak vereceği öneriler yerine geçmez. 

Eğer çocuğunuzun dil ve konuşma ya da diğer gelişimiyle ilgili bir endişeniz varsa, genel ve dil gelişiminin değerlendirmesi için gereken uzmanlara (çocuk doktoru, çocuk gelişim uzmanı, odyolog, dil ve konuşma terapisti vb.) başvurun. Eğer çocuğunuz şu anda terapi almaktaysa, terapi programını ve uzmanın önerilerini uygulamaya devam edin.

Burada paylaşılan öneri ve yöntemlerle çocuğunuzun herhangi bir özel gelişimsel ya da genetik durumu (otizm, spastisite, işitme kaybı, down sendromu, vb.) olmadığı varsayılmaktadır. Eğer çocuğunuz böyle bir tanısı var ise çocuğunuzun doktor ve terapistlerinin önerilerini uygulamaya devam edin. 

Bıcır Bıcır’ın blog, video ve materyallerinde önerilen bütün aktivitelerde çocuğun bir yetişkin gözetiminde olduğunu varsayılır. Yetişkin gözetimi, bir yetişkinin direk olarak çocuğa bakıyor olması ve kol hizasında ulaşılabilirliğidir. Bu aktivitelerin ve aktivitelerde kullanılan malzemelerin çocuğa uygun olup olmadığına da bir yetişkin karar vermelidir. Bıcır Bıcır (Buket Öztekin) blog, video, ücretsiz ve ücretli ürünlerinde önerilen aktiviteler esnasında oluşabilecek kazalarla ilgili sorumluluk almaz. 

Lütfen blogda ve kaynaklarda paylaşılan bilgileri kopyalamayın ve paylaşmayın. Bu bilgi ve kaynaklar yalnızca Bıcır Bıcır’a (bicirbicir.com) ve Buket Öztekin’e referans verilerek paylaşılabilir. 

Teşekkürler,

Buket Öztekin

EĞİTİMLERİ İNCELEYİN

Ona en güzel hediyeyi ver

Çok dilli çocuğu (0-4 yaş) olan ya da çocuk bekleyen ebeveynler için

çok dilli, çift dilli, iki dil konuşan çocuk

Çocuğun henüz çok konuşmuyor mu?

1-4 yaş çocuğunu en doğru yöntemlerle desteklemeyi öğren

geç konuşan

Sosyal medyada takip etmeyi unutma

Buket ile Bıcır bıcır YouTube
bicirbicir instagram
Facebook

BicirBicir.com'da sunulan içerik yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Bu içerik, bireysel kullanıcılara, çocuklara veya ailelerine tıbbi veya başka bir şekilde profesyonel tavsiye vermez. Bu sitedeki hiçbir içerik doktorunuzun,  terapistinizin veya başka bir sağlık uzmanının doğrudan tıbbi tavsiyesinin yerine kullanılmamalıdır.

BicirBicir.com'daki içeriğe erişerek, çocuğunuzun sağlığı ve gelişimi için sorumluluğu kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz. Size evde konuşma ve dil pratiği ile ilgili bilgi sağlamanın karşılığında, BicirBicir.com'daki içeriğin kullanılması sonucunda sizin veya çocuğunuzun sahip olabileceği herhangi bir hak talebinden feragat edersiniz.